Co se dělo v oboru TZB v letošním školním roce 2015/16?

Navštívili jsme sérii odborných přednášek firem z našeho oboru a zúčastnili se dvou zajímavých exkurzí. Dozvěděli jsme se opět něco více z praxe a také velmi potěšující zprávu, že poptávka po absolventech oboru TZB neustále roste. Prověřili jsme nové zateplení naší školy pomocí termovize.

Témata přednášek:

Moderní technologie pro vytápění, chlazení a větrání budov

Energetická účinnost a špičková řešení v TZB

Řešení a trendy pro snižování energetické náročnosti budov

Úsporné řešení systému vytápění a přípravy čerstvé teplé vody

Armatury, regulace a otopná tělesa z hlediska optimalizace hydraulických zapojení otopných soustav.

Moderní materiály a technologie pro výstavbu rodinných domů a obytných budov

Nízkonákladové stavby na bázi dřeva

Použití anhydritových a cementových potěrů a nanotechnologie u podlahového vytápění

Exkurze:

10.5. 2016 Firma Zehnder v Sezimově Ústí – Komfortní větrání s rekuperací tepla v rodinných domcích, návrhy a realizace

Společnost Zehnder Group Deutschland GmbH patří ke švýcarské skupině Zehnder Group AG, která má na evropském trhu vedoucí postavení v oboru radiátorů a je jedním z vedoucích dodavatelů komfortních systémů větrání s rekuperací tepla. Společnost Zehnder nabízí energeticky účinná řešení pro komfortní a zdravé vnitřní klima, designové radiátory, systémy komfortního větrání prostoru, stropním sálavé panely pro vytápění a chlazení.

8.6. 2016 Firma KORADO v České Třebové – odborná přednáška na téma Otopná tělesa, prohlídka výroby deskových a trubkových otopných těles

Česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí patří mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles. Hlavním výrobním programem jsou desková otopná tělesa RADIK, trubková otopná tělesa KORALUX, designová otopná tělesa KORATHERM a kompletní sortiment konvektorů.