Aktuality DM

Přihlašování na Domov mládeže

Telefonicky či e-mailem si zarezervujte místo na DM. Rezervaci Vám potvrdíme.
Nejpozději do 7 dnů od zarezervování zašlete vyplněnou Přihláška k ubytování – Domov mládeže spolu s Povolení k inkasu, potvrzeným bankovním ústavem na adresu: Střední škola polytechnická, Nerudova 59, 370 04 České Budějovice. Po vypršení doby rezervace nabídneme místo dalším zájemcům.
Termín přihlašování na DM:

  • co nejdříve, nejpozději však do 15. 6. 2018

Více informací o termínech, jednotlivých cenách, stravování a dalších záležitostech souvisejících s ubytováním na DM naleznete v dokumentu:

Pokyny – stravování, ubytování na DM, přístup do školy 2018

Informace si prosím pročtěte ještě před samotným vyplňováním přihlašovacích dokumentů.

Přijetí do Domova mládeže při SŠ Polytechnické Vám bude potvrzeno zasláním Oznámení o přijetí na DM, součástí budou i organizační informace o nástupu na DM. Kromě zasílání vyplněných originálů přihlášky a povolení k inkasu preferujeme e-mailovou korespondenci. Uveďte prosím do dokumentů e-mailovou adresu na rodiče – zák. zástupce.

Děkujeme.

Těšíme se na spolupráci ve školním roce 2018/2019.

4. Miniples DM (leden 2018)

Ve středu 31.1.2018 jsme uspořádali již 4. Miniples DM, který se konal na základě spolupráce Rady DM a organizačního teamu z řad ubytovaných žáků, díky podpoře a pomoci vychovatelů DM. Tato společenská akce Domova mládeže byla mimo jiné symbolickým zakončením tanečního kurzu DM „Intráckých tanečních“ a 1. pololetí školního roku. Mezi hosty byli zástupci vedení školy, zaměstnanci i bývalí ubytovaní, absolventi. V konferenčním sálu školy jsme si užili skvělý a zábavný večer, který jsme zakončili již tradiční DJ párty.
DSC_0169
Více fotografií ve fotogalerii DM.

Miniples DM – 31. 1. od 18:30

Domov mládeže pořádá již 4. ročník Miniplesu DM, který se uskuteční ve středu 31.1.2018.
Lístky za symbolických 30,-Kč jsou v prodeji u Hanky Holemé z 1.B a Martina Pepicha 2.I; Tomáše Bacha nebo případně k zamluvení u vychovatelů.
Letáček Miniples DM 2018

I letos odstratují „intrácké taneční“ (listopad 2017)

Od 13.11.2017 staruje již 4.ročník „Intráckých tanečních“.
intracke tanecni

Turnaj ve volejbalu (listopad 2017)

Dne 6.11.2017 se konal tradiční turnaj ve volejbalu mezi domovy mládeže v Českých Budějovicích. Děkujeme naší reprezentaci, která vybojovala pěkné třetí místo :-)

První seznamovací akce letošního školního roku (září 2017)

Jednou z prvních seznamovacích akcí bylo grilování zakončené zpíváním u kytar na DM Skuherského.
seznamovaci akce

Spontánní veřejně prospěšná akce (květen 2017)

Spontánní veřejně prospěšnou akcí byla aktivita ubytovaných, kterou byla finanční sbírka a nákup vybavení pro psí útulek. Jsme rádi za všímavost,soucit a ochotu pomoci u našich ubytovaných žáků a žákyň i pedagogického sboru DM.
utulek

Přihlašování na DM do školního roku 2017/2018

Telefonicky či e-mailem si zarezervujte místo na DM. Rezervaci Vám potvrdíme.
Nejpozději do 7 dnů od zarezervování zašlete vyplněnou Přihláška k ubytování – Domov mládeže spolu s Povolení k inkasu, potvrzeným bankovním ústavem na adresu: Střední škola polytechnická, Nerudova 59, 370 04 České Budějovice. Po vypršení doby rezervace nabídneme místo dalším zájemcům.
Termín přihlašování na DM:

  • co nejdříve, nejpozději však do 15. 6. 2017

Více informací o termínech, jednotlivých cenách, stravování a dalších záležitostech souvisejících s ubytováním na DM naleznete v dokumentech:

Důležité informace

Pokyny – stravování,ubytování na DM, přístup do školy 2017

Informace si prosím pročtěte ještě před samotným vyplňováním přihlašovacích dokumentů.

Přijetí do Domova mládeže při SŠ Polytechnické Vám bude potvrzeno zasláním Oznámení o přijetí na DM, součástí budou i organizační informace o nástupu na DM. Kromě zasílání vyplněných originálů přihlášky a povolení k inkasu preferujeme e-mailovou korespondenci. Uveďte prosím do dokumentů e-mailovou adresu na rodiče – zák. zástupce.

Děkujeme.

Těšíme se na spolupráci ve školním roce 2017/2018.

Sportovní úspěchy našich žáků na DM

Na jarních turnajích mezi českobudějovickými domovy mládeže ve florbalu a nohejbalu obsadili pánové z našeho DM krásná druhá místa. Děkujeme za sportovní výkony a reprezentaci DM.

diplom florbal březen 2017

diplom nohejbal brezen 2017

3. Miniples DM

Ve středu 1.2.2017 jsme uspořádali již 3. Miniples DM, který se konal na základě spolupráce Rady DM a organizačního teamu z řad ubytovaných žáků, díky podpoře a pomoci vychovatelů DM. Tato společenská akce Domova mládeže byla symbolickým zakončením tanečního kurzu DM „Intráckých tanečních“ a 1. pololetí školního roku. V konferenčním sálu školy jsme si užili fajn večer, který jsme zakončili již tradiční DJ párty.
3.dm ples

Článek v Budějcké drbně o našem domově mládeže

Budějcká drbna napsala článek o našem domově mládeže 5. února 2017 a my vám zprostředkovávámé plné znění článku.

Miniples Domova mládeže

Zveme vás na Miniples DM – příští týden ve středu 1.2.2017, pořádáme již třetí ročník akce tohoto typu pro naše ubytované žáky, pedagogy, bývalé ubytované – absolventy.
Přijďte se pobavit a setkat s kamarády, užít si prima večer nebo jen podpořit činnost DM svou účastí :-)
Lístky za symbolických 30,- Kč budou v prodeji u Marie Štanclové ze 3.B.
Letáček Miniples 2017

Proměny Domova mládeže

V rámci přidělené dotace na vybavení jsme koncem roku 2016 vylepšili prostředí domova mládeže o několik novinek, které zlepší komfort ubytování i trávení volného času na DM.

Vánoční party

vánoční párty DM 2016

Přátelské utkání ve florbalu s DM Holečkova 6.10.2016

Naše družstvo zvítězilo 16:10. Gratulujeme!

Hry bez hranic

Netradiční sportovní klání mezi domovy mládeže.

Grilovačka DM Skuherského

Miniples Domova mládeže

2. Miniples DM se konal 27.1.2016 na základě spolupráce organizačního teamu z řad ubytovaných žáků a díky podpoře a pomoci vychovatelů DM. Tato větší společenská akce Domova mládeže byla oslavou ukončení 1. pololetí a symbolickým zakončením tanečního kurzu DM „Intráckých tanečních“. V konferenčním sálu školy jsme si užili skvělý večer – klasické tance, zajímavý program i nepostradatelnou DJ párty.

Rozloučení se školním rokem

Rozloučení se školním rokem jsme na Domově mládeže pojali jako gril párty. Příjemný letní večer 2.6.2015 si budeme pamatovat jako akci, kdy jsme se sešli v hojném počtu, pochutnali si na svých vybraných specialitách a nechyběla samozřejmě dobrá zábava. Večer jsme naplnili různými druhy her, společností kamarádů a nakonec i zpíváním s kytarou. Děkujeme všem za účast a vychovatelům za skvělou organizaci. Přejeme Vám krásné prázdniny. Více foto zde.

dsc_0983

 

Jak se vaří na DM?

V pořadu Levně a chutně prezentovala intrácké vaření vychovatelka Iva Bartůšková a Jirka Mlsek 1.roč. PO. Odvysíláno bylo v sobotu večer, záznam můžete najít zde: http://tn.nova.cz/clanek/novy-recept-vyzkousejte-vybornou-polevku-skuheracku.html

Turnaj ve stolním tenisu

Začátkem jara proběhl na DM turnaj ve stolním tenisu za účasti 18 hráčů. Prvním třem umístěným byly předány věcné ceny a diplomy.
 1.místo            Mlsek Jiří  (DM Skuherského)

2. místo           Koranda Filip  (DM Skuherského)

3. místo           Poslová Eva  (DM Nerudova)

DSCI0889

Velikonoční rukodělky aneb vytváření jarní nálady na DM

Přišel čas svátků jara a tradičně i velikonočních zvyků. Tradičně jsme na Domově mládeže vyráběli velikonoční výzdobu, pomlázky a povedené výrobky vystavili nebo odvezli pro radost domů.

pomlázky

DSCI0904

DSCI0903

Miniples Domova mládeže

Miniples DM byl 18.3. 2015 pořádán jako první větší společenská událost tohoto druhu na našem Domově mládeže a prakticky i na SŠ Polytechnické. Předcházely mu „Intrácké taneční“, kde se účastníci naučili společenské tance a na plese si mohli své umění vyzkoušet i s pedagogy školy a dalšími zaměstnanci, kteří ples podpořili pomocí i svojí účastí. Celkem se sešlo a skvěle se bavilo téměř 110 účastníků. V programu byla živá klavírní hudba, taneční soutěže, společné tance, hra „bingo“ a závěrem DJ hudba. Ples z velké části připravoval a realizoval organizační tým složený z ubytovaných žáků a žákyň na DM ve spolupráci s vychovateli DM. Více foto zde.

dsc_0295

1. místo v nohejbalovém turnaji

Josef Pivec a František Jiřík vybojovali skvělou hrou 1. místo pro náš Domov mládeže na turnaji v nohejbalu mezi českobudějovickými domovy mládeže. Turnaj se konal na DM U Hvízdala dne 25.2.2015. Děkujeme za vynikající reprezentaci.

diplom

Valentýnské posezení 12.2.

Pár dní před Valentýnem  – 12.2.2015 – jsme si vytvořili skvělou atmosféru a večer plný zábavy na Valentýnském posezení DM v salónku naší školy. Děkujeme všem za přípravy, pomoc při akci samotné a samozřejmě za účast. Výsledek stál za to.Fotky zde.

dsc_0071

Prodloužená 4.2. 2015

4.2.2015 jsme si udělali od 18,30 do 21,00 prodlouženou. Zopakovali jsme si všechny naučené tance, vyzkoušeli si nové taneční aktivity a uspořádali malou taneční soutěž. Akce byla ukončena symbolickým přípitkem a diskotékovým odreagováním. Více fotek ve fotogalerii.

dsci0616

Taneční na Domově mládeže

V lednu na Domově mládeže odstartovaly „Intrácké taneční“. Učíme se a zdokonalujeme ve standartních a moderních tancích každé pondělí a středu večer mezi 18. a 19. hodinou v konferenčním sále školy. Taneční poběží dále během února s možným prodloužením do konce března. V plánu máme 6 až 7 tanců, k tomu nějaké speciality a možná i prodlouženou nebo záverečnou afterparty. Pojďte s námi držet krok, taneční a plesová sezóna je v plném proudu.

Začátek tanečních

 

Vánoční posezení

Vánoční posezení DM. Ve čtvrtek 11.12.2014 v odpoledních a večerních hodinách jsme uspořádali vánoční posezení. Děkujeme vedení školy za nakoupení nového vybavení na DM, kuchařkám školní jídelny za přípravu vánočního občerstvení a všem vychovatelům a ubytovaným žákům za přípravy, výzdobu a účast.
Napečené cukroví, hudební doprovod, zpěv koled a dobrá zábava. To vše bylo skvělým začátkem pravé vánoční atmosféry. Více foto zde.
dsci0229

Vánoční výzdoba

Tradičně v čase předvánočním slečny z DM Nerudova se svými vychovatelkami vyrobily vánoční výzdobu a vytvořily v Domově mládeže příjemnou adventní atmosféru.

vánoční svícny

 

vánoční dekorace

 

vánoční výzdoba

Turnaj ve stolním tenisu

V průběhu listopadu a prosince naši ubytovaní žáci odehráli turnaj ve stolním tenisu mezi českobudějovickými domovy mládeže na DM Holečkova. Získali krásné 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy a Domova mládeže našim hráčům: Evě Poslové, Jiřímu Mlskovi, Michalovi Trojákovi.

 

diplom stolní tenis

 

tabulka turnaj stolní tenis

Fandíme Motoru!

Ubytovaní žáci na DM chodí pravidelně fandit českobudějovickému hokejovému klubu Motor. V listopadu navštívili hokejové utkání i s paní vychovatelkou Kateřinou Průchovou.

hokej1

hokej2

hokej3

Podzimní výzdoba

V polovině listopadu přišel čas na podzimní výzdobu DM Nerudova, na které se pod vedením všech vychovatelek podílelo 11 ubytovaných dívek. Šikovné ruce výzdobou DM prozářily šedivé listopadové dny.

podzimni-dekorace3

podzimni-dekorace2

podzimni-dekorace1

podzimni-dekorace4

Turnaj v odbíjené mezi domovy mládeže (listopad 2014)

3.-4.11.2014 se konal turnaj ve volejbalu mezi českobudějovickými domovy mládeže na Domově mládeže SOŠ VMZ a JŠ v Českých Budějovicích a náš DM SŠ polytechnické získal 3. místo ve složení hráčů: Kelblerová Anna, Šefránková Šárka, Šourková Šárka, Šourková Klára, Jarolímek Jakub, Mlsek Jiří, Oškrda Jan. Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme!

diplom - volejbal - 3. místo 2014

Turnaj v nohejbalu mezi domovy mládeže (říjen 2014)

20.-21.10.2014 se konal turnaj v nohejbalu mezi českobudějovickými domovy mládeže na Domově mládeže SOŠ VMZ a JŠ v Českých Budějovicích a náš DM SŠ polytechnické získal 1. místo ve složení hráčů Jiřík František, Pivec Josef, Pavliš Kryštof. Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k vítězství!

diplom - nohejbal - 1.místo 2014

Výlet do Tereziina údolí u Nových Hradů (17.6. 2014)

ter-udoli_1ter-udoli_2

 

Velikonoční tvoření pomlázek chlapců na DM Skuherského (duben 2014)

Chlapci z našeho DM Skuherského tvořili s vychovatelem velikonoční pomlázky.


velikonoce4


velikonoce5


velikonoce6

Velikonoční tvoření dívek na DM Nerudova (duben 2014)

Děvčata z našeho DM Nerudova tvořila s vychovateli zdobené květináče nebo misky a velikonoční vajíčka (polystyrenová) z patchworku.


velikonoce1


velikonoce2


velikonoce3


velikonoce4