Fotogalerie

Vodácký kurz (září 2017)

Závěrečné zkoušky kominíků (červen 2017)

6. 6. 2017 dělali naši kominíci (kominice:) ) praktické závěrečné zkoušky. Počasí jim vyšlo tedy parádně…

Knauf Junior Trophy 2017 (květen 2017)

Minulý týden 23. května proběhl další ročník soutěže teoretických znalostí a praktických řemeslných dovedností žáků odborných škol a učilišť oboru montér suchých staveb Knauf Junior Trophy 2017. Národní kolo se konalo v sídle výrobce systémů Knauf Praha, spol. s r.o. a zúčastnili se jej také naši žáci Jakub Hazmuka a Erik Smékal. Ti nakonec úspěšně dosáhli druhého místa.
Gratulujeme!

Exkurze do zdravotnické záchranné služby (květen 2017)

Třídy Požární ochrany 2.B a 3.B byly 4. 5. na exkurzi – Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje a Protialkoholní záchytné stanice JK.

Exkurze Preventivní vlak ČD (květen 2017)

Třídy Požární ochrany 2.B a 3.B byly 18. 4. na exkurzi – Preventivní vlak ČD.

2. ročník středoškolského mistroství ČR v požárním sportu

Ve dnech 20. – 21. 4. 2017 se v Pardubicích konal druhý ročník středoškolského MČR v požárním sportu. Naše škola vyslala na mistrovství zástupce chlapeckého i dívčího týmu. Oba týmy dosáhly vynikajících výsledků! Jsme pyšni za vzornou a úspěšnou reprezentaci naší školy.

VI. ročník MČR s MZN účastí“ – Kominíci (duben 2017)

Soutěž odborných dovedností učňů v oboru vzdělání kominík VI. ročník „Mistrovství České republiky s MZN účastí“ Soutěž odborných dovedností v oboru Kominík pořádala Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy. Soutěžní klání se sestávalo ze dvou částí, a to z teoretické a praktické části. Soutěže se zúčastnili naši učni Martin Oblouk a Josef Vyhnálek. Obsadili krásné 1. místo.

Instalatérská exkurze u firmy Hawle v Jesenici u Prahy (březen 2017)

V březnu 2017 se skupina žáků třídy 3.I zůčastnila s doprovodem učitelů OV oboru instalatér exkurze u f. Hawle v Jesenici u Prahy. Byli seznámeni s výrobky, jejich montáží a prohlédli si výrobu a expedici výrobků.

Dějepisná exkurze do Slavonic 2016

24.10. 2016 jsme si vyrazili za kouskem historie do Slavonic. Po cestě jsme se zastavili na prohlídce kláštera v Kláštěře a ve Slavonicích jsme si prohlédli nejen krásné renesanční centrum, ale i nedaleký pevnostní areál.

Výlet do Pasova 2016

Poznáváme německá a rakouská města. Tentokrát jsme si vybrali německý Pasov na soutoku tří řek.

Vodácký kurz 2016


Adaptační kurz 2016

Sportovně turistický kurz 2016

V týdnu od 13. do 17. června se naši žáci účastnili Sportovně turistického kurzu, kde jezdili na kolech, sjížděli řeku a sportovali co se do nich vešlo.

TFA Železný hasič 2016

Letos si naši prváci mohli vyzkoušet svou vytrvalost a odolnost na 2. ročníku soutěže TFA Železný hasič. Nakonec uspěli starší. Dívčí kategorii opanovaly třeťačky. Zvítězila Dominika Bajtová, na druhém místě se umístila Sagerová Tereza a na třetím Pechlátová Ludmila, všechny ze 3.B.  Mezi chlapci byl nejlepší David Kovanda ze 2.B, za ním se umístil jeho spolužák Matěj Svozil. Pro třeťáka Vít Strouhala zbylo krásné třetí místo. Všem zúčastněným srdečně blahopřejeme.

1. Středoškolské mistrovství ČR v Požárním sportu

Soutěž se konala 20. – 21. dubna v Pardubicích. Naší školu zastupovali žáci ze třídy 1.B, 2.B a 3.B (Požární ochrana) ve dvou družstvech v kategorii muži a ženy.

Družstva nakonec vybojovala tato místa.
Muži 4. místo a ženy 5. místo.

Knauf Junior Trophy 2016

V pořadí již sedmý ročník národního kola mezinárodní dovednostní soutěže učňů KNAUF JUNIOR TROPHY proběhl v centrále firmy Knauf ve čtvrtek 28. dubna 2016. Tato soutěž je každoročně pořádána pro učně oboru Montér suchých staveb a skládá se z krátkého teoretického testu a praktické části v trvání 240 minut. V tomto časovém úseku mají soutěžící za úkol postavit konstrukci, která je jim známá z předem obdrženého technického výkresu, takže si mohou její stavbu „natrénovat“. V praktické části se hodnotí celkový vizuální dojem, kvalita tmelení, provedení ochrany hran, přesnost vodorovných a svislých rozměrů a úhly. Součástí hodnocení je ale i čistota pracoviště. Žáci naší školy z oboru Montér suchých staveb Ladislav Vajsochr (2.M) a Marcel Mann (3.M) se umístili na krásné 3. místě. Gratulujeme!

Nejlepší kominíky najdete u nás!

Žáci naší školy Josef Wágner a Pavel Čada zvítězili  v Brně na pátém ročníku soutěže odborných dovedností učňů v oboru vzdělání kominík. Soutěž pořádalo Moravské kominické společenstvo ve spolupráci se Střední školou stavebních řemesel Brno - Bosonohy. Měla dvě části - teoretickou a praktickou. Uskutečnila se 20. až 22. dubna. Klukům srdečně blahopřejeme!

Program Erasmus+

Do německého Wetzendorfu odjela třetí skupina žáků v rámci projektu Erasmus+ a naváže tak na práci předešlých skupin. Skupinu tvoří Václav Skála, Dominik Laur, Antonín Bučil, Lukáš Vrobel, Martin Habich. Doprovází je učitel odborného výcviku Václav Šesták.

Lyžařský a snowboardový kurz 2016

V týdnu od 15. do 20. února 2016 byli žáci na lyžařském a snowboardovém kurzu v rakouském Lienzu. Všichni přijeli spokojení.

Návštěva hydrobiologického ústavu

V rámci “Týdne vědy a techniky“ jsme v listopadu navštívili Hydrobiologický ústav v Biologickém centru Akademie věd ČR. Seznámili jsme se s hlavními biotickými složkami sladkovodních ekosystémů. Po úvodní souhrnné přednášce následovala interaktivní exkurze po jednotlivých pracovištích. Shlédli jsme Multimediální prezentaci zahrnující mikroskopické videosekvence vodních bakterií, prvoků a nálevníků. Nejběžnější řasy, vodní květy sinic, ale i různé živé organizmy jsme viděli v mikroskopických prezentacích. Seznámili jsme se s jejich rolí ve vodních potravních řetězcích.  Při poslední zastávce jsme viděli, jak se určuje stáří ryb žijících v našich přehradních nádržích, seznámili jsme se značením ryb, s různými odlovnými prostředky, sonary atd.  (PZ)

Hydrobiologický ústav_1.B_2015

Erasmus +projekt Řemeslo bez hranic pokračuje

2. listopadu 2015 odjela druhá skupina žáků v Rámci programu EU Erasmus + řemeslo bez hranic do německého Wetzenbergu, kde se podělí o své zkušenosti a získají  zkušenosti nové. Skupinu tvoří žáci  Kopecký Lukáš, Horák Ondřej, Boháč Lukáš a Matějček Tomáš v čele s mistrem odborného výcviku DiS. Lukášem Havířem. Žáci pokračují v práci, kterou zde započala 1. skupina před rokem.

Výstava Vzdělání a řemeslo

Ve dnech 21.-23. října se již tradičně konala výstava Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti, naše škola zde měla krásný stánek.

Profesia Days

Dne 22.10.2015 se 4.B a 4.D zúčastnily v Praze 6. ročníku veletrhu práce Profesia days, který přináší pracovní portál Profesia.cz.

Z referencí:

Veletrh Profesia days 2015 byl velmi dobře, moderně a „akčně“ zorganizovaný. Ve srovnání s jinými podobnými veletrhy pracovních příležitostí se mi líbil široký záběr témat přednášek, které byly dostupné ke shlédnutí jak pro vystavovatele, tak potenciální zájemce o zaměstnání. Byť je současná situace na pracovním trhu v porovnání s předchozími obdobími složitější pro náboráře a personalisty většiny firem, veletrh je jistě jednou z kvalitních metod, jak vyjít případným zájemcům vstříc.

Vodácký kurz a jízda na divoké řece (září 2015)

Ve dnech 14. – 18. 9. 2015 absolvovali studenti oboru Požární ochrana vodácký kurz.

První dva dny probíhal výcvik ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Účastníci sjížděli na raftech divokou vodu umělé slalomové dráhy s mobilními překážkami.

Praxi prolínala i teorie techniky pádlování, taktika jízdy v divoké vodě, zajišťování bezpečnosti a nácvik vodní záchrany.

Pak se studenti přesunuli do Vyššího Brodu, odkud na kánoích splouvali (expediční formou) řeku Vltavu. Tento úsek řeky, který lemuje klášter ve Vyšším Brodě, hrad Rožmberk, klášter ve Zlaté Koruně a město Český Krumlov, si všichni užili i za přispění krásného počasí. Poslední den však prověřil i morální sílu účastníků kurzu, kdy se za hustého deště a citelného ochlazení vydali na poslední úsek řeky do Boršova nad Vltavou, kde byl cíl jejich cesty.

Naši malíři se připravují na závěrečné zkoušky

Majáles 2015

Zájezd na Orlí Hnízdo

Kominíci na zámku Hluboká

1. ročník hasičské soutěže TFA SŠ polytechnické

22.4. 2015 se v Borovanech konal 1. ročník hasičské soutěže TFA SŠ polytechnické. Všem zúčastněným „železným“ hasičům gratulujeme.

3. místo v soutěži odborných dovedností pro Kominíky 2015

Soutěž odborných dovedností v oboru Kominík pořádala Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy. Soutěžní klání se sestávalo ze dvou částí, a to z teoretické a praktické části.Soutěže se zúčastnili naši učni Michal Keresteš z třídy 3.M a Josef Wágner z třídy 2.M. Obsadili velmi pěkné 3. místo.
Našim žákům gratulujeme.

Vítězství v národním kole Knauf Junior Trophy 2015

Dne 23. dubna 2015 v Praze, v budově Akademie Knauf se konala národní soutěžní přehlídka oboru „Montér suchých staveb“, šlo již o 10. ročník odborné soutěže. Soutěžní přehlídka byla určena pro žáky do 21 let. Soutěžní klání se sestávalo ze dvou částí, a to z teoretické a praktické části. V rámci teorie žáci měli za úkol vypracovat v průběhu 30 minut náročný odborný test. V praktické části bylo úkolem soutěžících postavit soutěžní objekt dle projektové dokumentace. Na splnění tohoto úkolu měli žáci 4 hodiny.

Národní kolo vyhlašuje a zároveň organizuje výrobce systémů Knauf Praha, spol. s r.o., jeho zástupci se rovněž podílejí na vyhodnocení a ocenění zúčastněných soutěžících. Celorepublikové soutěžní přehlídky se účastnilo sedm družstev z celé České republiky. Učni naší školy z oboru Montér suchých staveb František Jiřík a Štěpán Bláha zvítězili a v blízké době budou reprezentovat Českou republiku v mezinárodní kole.

Srdečně blahopřejeme a držíme palce!

001
002

 

003í

Energetika ve světě, ve kterém žijete a budete žít

8. dubna přednášel na naší škole místopředseda Výboru pro udržitelnou energetiku při Radě vlády pro udržitelný rozvoj Ing. Ivan Beneš. Přednáška ukázala bezpečnostní hlediska zásobování energii, ekonomiku energetiky a dopady energetiky na udržitelný rozvoj společnosti. Z těchto hledisek vyplývá naléhavost vypořádat se s limitovanými zásobami fosilních paliv a přejít na obnovitelné zdroje energie. Přednáška byla zajištěna ve spolupráci s Občanskou iniciativou pro ochranu životního prostředí (http://oizp.cz) (PZ)

Město králů

Výstavu připravili českobudějovičtí archiváři u příležitosti 750. výročí založení města Budějovic.  Expozice pojednávala o vývoji vztahů mezi městem a českými panovníky od založení až po zánik monarchie v roce 1918. Studenti zde viděli listiny, které čeští králové vydali městu, místním cechům nebo měšťanům v nejrůznějších souvislostech. Vztah panovníků k městu se nezakládal jen na privilegiích, ale třeba i na dobrém budějovickém pivu, které si oblíbil král Ferdinand. V listině z roku 1547 Budějovičtí Ferdinandovi píšou, že našli toho nejlepšího sládka v Budějovicích a posílají ho na jeho císařský dvůr, aby mu vařil dobré pivo.  (PZ)

Město králů

Barma (Myanmar) v proudu času

25 našich studentů navštívilo 23. března přednášku agentury “Pohodáři“. Tato audiovizuální přednáška studenty seznámila s historií i současností zajímavé země, která prošla vleklou občanskou válkou. Vedle úchvatné tropické přírody a nádherných památek zaujala také zajímavá koexistence budhismu s křesťanstvím.  (PZ)

Soutěž odborných dovedností – Instalatér 2015

11.3. 2015 proběhlo v hale odborného výcviku krajské kolo SOD oboru Instalatér. Naši žáci Benda Petr a Macho Ondřej ze třídy 3.I se umístili na třetím a čtvrtém místě.

Lyžařský a snowboardový kurz ( březen 2015)

Projekt Odborná praxe při vzdělávání v Jihočeském kraji

Ve dnech 10. a 11. února se naši žáci zúčastnili praktického vyučování s odborníky v rámci projektu Odborná praxe při vzdělávání v Jihočeském kraji.

Šprechtíme – den s němčinou

Dne 3.12. se žáci naší školy zúčastnili koncertu německé kapely Fotos, který proběhl v rámci akce Den s němčinou v Českých Budějovicích.

Exkurze v rakouském Rohrbachu

V prosinci v hornorakouském Rohrbachu na okresním hejtmanství proběhl seminář   “Energetický management pro veřejné budovy“.  Tohoto odborného semináře se díky českobudějovickému poradenskému středisku Energy centre zúčastnili studenti Jihočeské univerzity a také studenti naší školy. Témata jednotlivých příspěvků:

-          Energetická optimalizace nemocnice v Rohrbachu
-          Energetická koncepce města Litoměřice
-          LED osvětlení pro veřejné budovy
-          Plánované projekty Pracovní skupiny Energie

Po společném obědě byl seminář zakončen prohlídkou technického zázemí nemocnice v Rohrbachu, které umožňuje nízkoenergetický provoz celého areálu. Provázel technický vedoucí provozu Klaus Ornezeder.   (PZ)

Návštěva Národního zemědělského muzea

V předvánočním čase v Praze studenti v Národním zemědělském muzeu navštívili několik pěkných výstav. V rámci školního vzdělávacího programu společnosti EKO-KOM se na výstavě “Od věku sloužím člověku“ studenti seznámili s vývojem obalové techniky od historie až po současnost včetně stále dokonalejší recyklace obalů. Další výstava “Od nektaru k medu“ pak představila předměty z historie včelařství. Pohled do každodenního života obyvatel českého a moravského venkova od pravěku až do dnešních dnů umožnila výstava “Venkov v proměnách staletí“ a zmapování bohaté historie, tradice i současnosti českého pivovarnictví ukázala výstava “Z chmelnice až na náš stůl“. Za zmínku stojí určitě také návštěva keramické dílny Eliáš, kde řadu pěkných výrobků zhotovují tělesně nebo mentálně postižení lidé. Nákupem dárků jsme také jejich činnost podpořili. (PZ)

 

                                                                                                              

Návštěva čističky vody a úpravny vody

Letošní podzim se nese v duchu rozmanitých exkurzí. Tentokráte třídy 2.I , 3.I (instalatéři) a 3.A , 4.A (Technické zařízení budov) navštívili čističku odpadních vod (ČOV) a úpravnu vody (ÚV) v Hrdějovicích.

Návštěva Entomologického ústavu

Ve čtvrtek 13. 11. jsme využili dne otevřených dveří a navštívili Entomologický ústav v Biologickém centru Akademie věd ČR. Seznámili jsme se s terénním výzkumem na Papui-Nové Guinei, prohlédli si atraktivní sbírky exotického hmyzu a špičkové přístrojové vybavení, včetně praktických ukázek jeho použití, například při výzkumu hmyzích hormonů nebo při určování příbuznosti jednotlivých organizmů porovnáváním DNA. (PZ)

Přednáška Klíšťata, patogeny, imunita

V rámci “Týdne vědy a techniky“ proběhla ve velkém sále Střední školy polytechnické přednáška Klíšťata, patogeny a imunita. Profesor RNDr. Jan Kopecký, CSc. z Parazitologického ústavu Akademie věd ČR studenty seznámil s vývojem, výskytem a způsobem života a s přenášenými patogeny našeho velice rozšířeného parazita. Zajímavá přednáška studentům také doplnila informace o přenášených patogenech a způsobu vytahování a sbírání klíšťat.

Prohlídka zámku Schönbrunn ve Vídni (říjen 2014)

Dne 30.10. 2014 jsme se žáky vyrazili na výlet do Vídně. Cílem byl zámek Schönbrunn, letní sídlo Habsburků. Prohlédli jsme si interiéry zámku – pracovnu císaře Františka Josefa I., Milionový pokoj a další překrásné místnosti. Po prohlídce zámku jsme zavítali do zámeckých zahrad, navštívili jsme Bludiště i Gloriettu, ze které je krásná vyhlídka na celou Vídeň.

Exkurze ve Waldviertlu (říjen 2014)

14. října studenti navštívili dolnorakouské Grossschönau, kde na zážitkové výstavě Sonnenwelt shlédli multimediální film a expozice týkající se energeticky efektivní výstavby, bydlení a sanování. Výstava ukázala, jak naše současná nehospodárná životní úroveň významně přispívá ke změnám klimatu a jak bychom měli účinněji využívat zdroje. Studenti si mohli aktivně vyzkoušet využití energií na mnoha interaktivních stanovištích a detailně si pak také prohlédli některé ze vzorových pasivních domů. Odbornou přednáškou vše pak uzavřel pan starosta, který je tvůrcem celého projektu Sonnenwelt (http://www.sonnenwelt.cz). Při druhém zastavení v obci Pfaffenschlag jsme navštívili centrálu firmy W.E.B., která pro výrobu elektrické energie využívá energii větrnou. Tato firma provozuje větrné elektrárny v mnoha zemích Evropy (včetně ČR) a v současné době dokonce i v Kanadě. Po večeři v Borovanským mlýně jsme ještě stihli nahlédnout do nízkoenergetického domu Slunečnice v Rudolfově u Českých Budějovic, který má krásnou certifikovanou přírodní zahradu. Celá exkurze se uskutečnila díky spolupráci s Občanskou iniciativou pro ochranu životního prostředí.

Exkurze u firem Isotherm  a Andexlinger Tischlerei (září 2014)

Během workshopu a exkurze ve společnosti Isotherm v Kaplici si učni a studenti rozšířili vědomosti v oblasti výroby izolačních, bezpečnostních a vrstvených skel používaných při přestavbách budov do lepších energetických standardů. V Horním Rakousku se pak seznámily s výrobou a s možnostmi zaměstnání ve velké truhlářské firmě Andexlinger Tischlerei. Exkurze byla uskutečněna díky spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou a s Wirdschaftskammer  Oberösterreich, kteří také z Evropského fondu pro regionální rozvoj hradili náklady spojené s exkurzí.

Adaptační kurz pro prváky (září 2014)

I letos první ročníky vyrazily na adaptační kurzy. Hned na začátku září vyrazily třídy 1.A, 1.B a 1.D do centra Statek Výštice.

 Návštěva u firmy Hawle Armatury s.r.o. (květen 2014)

Exkurze v Horním Rakousku (duben 2014)

Knauf Junior Trophy 2014 (duben 2014)

17. ročník Soutěžě odborných dovedností v Brně (duben 2014)

Lyžařský a snowboardový kurz (únor 2014)